Novinky

Proč děti milují polštářky a plyšové hračky

Plyšáci a polštářky mají u dětí své nezaměnitelné místo. Měkoučké polštářky a hebcí plyšoví mazlíčci jsou důležitou součástí dětství. Děti plyšáky milují a často se z nich stanou právoplatní členové rodiny.

Děti milují polštáře

S měkkými polštářky se děti mohou tulit, házet s nimi, sedět na nich, spát s nimi a válet se po nich při hře i odpočinku. U dětí často oblíbený polštářek představuje blízkého kamaráda, stejně jako oblíbený plyšák. Naše dětské polštářky s krásnými dětskými motivy jsou velmi originální a dostupné v mnoha tvarech, barvách, vzorech a variantách.

Nepostradatelné plyšové hračky

Plyšové hračky rozvíjí u nejmenších dětí úchop, jemnou motoriku, hmat, zrak i pocit bezpečí. U větších dětí mají plyšáci i sociální význam. Děti je mohou využít k různým hrám, užijí si s nimi spoustu zábavy a pomáhají jim překonávat mnoho překážek, jako je strach, smutek, nemoc, zranění nebo třeba první návštěva lékaře. Plyšové hračky se stávají nepostradatelnými kamarády a talismany.

Hebký pocit bezpečí

Plyšáci zprostředkují dětem snazší usínání i pocit bezpečí mimo domov. Plyšový kamarád dokáže dítěti zprostředkovat bezpečí domova, dotek, lásku i maminčinu náruč. Příjemný a měkký mazlící talisman podle psychologů představuje přechodový či přemosťující předmět mezi domovem a vnějším světem pomáhající dětem se separační úzkostí. Evokuje u nich pocit štěstí, uklidňuje je, pomáhá jim odbourávat strach, úzkost, bolest, nejistotu a další nepříjemné pocity.

Plyšové hračky podporují vývoj

Plyšoví kamarádi hrají důležitou roli i ve vývoji dětí. U miminek podporují mozkovou aktivitu a nabývání mnoha nových dovedností. Novorozenci mají během prvních týdnů života zvýšenou hmatovou citlivost, která se hrou s měkkými hračkami podněcuje. Při výběru plyšáků pro nejmenší děti, které rády vše ochutnávají a strkají do pusy, je nejvhodnější vybírat plyšové hračky z materiálu s co nejkratším vláknem nebo ze 100% bavlny, která je šetrná k citlivé dětské pokožce. Tyto hračky by měly být v jemných pastelových barvách. Hračky, co vydávají zvuky, stimulují rozvoj zraku i sluchu.

Talisman na cestu do školky

Oblíbení plyšáci pomohou dětem překonat přestěhování z ložnice do dětského pokoje nebo z postýlky do postele. Později si s nimi děti hrají třeba na mateřskou školku a trénují komunikační dovednosti, které budou potřebovat v dětském kolektivu. Plyšák je zkrátka nepostradatelným parťákem na spaní, cestování i nepříjemné chvíle, které děti musejí překonat. Malé děti někdy špatně snáší, když vyperete jejich plyšáka v pračce, ať už díky ztrátě jeho oblíbené vůně nebo kvůli nešetrnému zacházení s jejich kamarádem. Závislost se obvykle utlumí po nástupu do školky.

 

Zařizujete dětský pokoj? Dejte na zeď dětské samolepky!

Vytvořte z dětského pokoje ráj pro děti. Naše dětské samolepky mnoha druhů, variant, vzorů a velikostí podpoří veselou atmosféru a originalitu v každém dětském pokoji. Samolepky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a dají se opakovaně přelepit z místa na místo bez poničení povrchu. Budou se skvěle vyjímat na zdi, dětské nábytku i úložných prostorů. Podpoří u dětí kreativitu a fantazii.

Výzdoba dětského pokoje

Výzdoba dětského pokoje je velmi důležitá. Barevnost a pestrost hraje v dětském světě významnou roli. Nástěnné dekorace v podobě samolepky oživí prostor a ozdobí funkční nábytek. Dětský pokoj díky nim můžete obměňovat podle věku dítěte. Se samolepkami na zeď, nábytek a další hladké povrchy může dětský pokoj hravě transformovat do pohádky, vesmíru i oceánu a kdykoliv ho také můžete snadno a rychle přetvořit. Dětské samolepky můžete vybírat i společně se svými dětmi.

Dejte dětskému pokoji originální charakter

Dětské samolepky na zeď snadno přispějí k vytvoření jedinečného vzhledu pokojíčku. Možnosti motivů samolepek jsou v naší nabídce téměř neomezené. Veselé vzory v různých velikostech propůjčí dětskému pokoji velmi osobní charakter. Díky nabídce mnoha designů se vaše dítě zcela ponoří do kouzelného světa fantazie. Naše dětské motivy se hodí pro všechny věkové kategorie. Oživte dětský pokojíček roztomilou nástěnnou dekorací, která zútulní pokoj každého dítěte.

Vytvořte dětem nekonečný prostor plný vizí a snů

Rozmanitost prostoru dětského pokoje vám dává nekonečné kreativní možnosti při výzdobě. Můžete dát na zeď jedno zvířátko nebo třeba celou zoologickou zahradu. Můžete použít jeden strom nebo vytvořit dětem celou džungli. Najděte si v našem e-shopu tu pravou samolepku a vytvořte kouzelný prostor pro vaše děti. V dětském pokoji se budou cítit příjemně a tím podpoříte jejich zdravý vývoj.

Osobitý styl dětského pokoje

Pro osobní rozvoj našich potomků je důležité vybrat věkově vhodné motivy. Dětské obrázky jsou ideálním prostředkem pro vytvoření oázy klidu a prostoru pro relaxaci. Se samolepkami na zeď snadno doplníte barevné akcenty a s oblíbenými barvami dítěte vytvoříte vhodné prostředí plné pohody, útulnosti a radosti. Samolepka pak bude přinášet mnohem víc než jen dekoraci na zeď.

 

Jak vybírat osvětlení do dětského pokoje

Vhodné osvětlení může dětem v jejich pokojích zpříjemnit život. Světla vybírejte s ohledem na počet oken, míru přirozeného denního světla, velikost prostoru i věk dítěte. Barvy, nábytek a dekorace hrají v dětských pokojích hlavní roli. Pečlivě vybírejte materiály na podlaze, stěnách, textilu i doplňcích. Vhodné osvětlení je pro děti základním předpokladem pro vnímání okolí i pro zdravý vývoj zraku.

Vhodné osvětlení

Míra světla je v dětském pokoji dána umístěním celé stavby v terénu, postavením domu vzhledem ke světovým stranám i počtem oken či dveří. I když je přirozeného světla v dětském pokojíčku přes den dost, ráno za svítání, večer za soumraku i v noci po setmění je nutné zajistit vhodné osvětlení v každém dětském pokoji. Jak vybírat umělé osvětlení a jaká světla, lustry a lampičky jsou pro děti ideální?

Osvětlení dětského pokoje

Hlavní zdroj rozptýleného světla by měl být umístěn na stropě. Centrální poskytne dítěti hlavní hladinu osvětlení, aby se mohlo dobře orientovat v prostoru. Pak je třeba doplnit světla lokální, která vhodně osvětlí konkrétní místa, jako je pracovní stůl, hrací koutek, úložné prostory nebo postel, která zdůrazňují pocit soukromí. Dítě by mělo na všechny činnosti dobře vidět.

Osvětlení předejde poškození zraku

Pokud se vám podaří správně sladit hlavní a doplňková světla, předejdete tím budoucím možným potížím se zrakem. Nevhodné a nedostatečné světlo v dětském pokoji může dítěti poškodit zrak. Nároky dětí na osvětlení se navíc mění i s věkem dítěte. Malé děti ocení třeba noční lampičkutlumeným světlem pro snadné usínání, která zažene všechna strašidla i zlé sny. Větší děti zase potřebují dostatečné osvětlení psacího stolu.

Osvětlení podle věku dítěte

Novorozencům a kojencům stačí trocha rozptýleného světla nad postýlkou a přebalovacím pultem. Batolata už by měla mít více bezpečných světel umístěných mimo dosah dítěte. Dětská světla by je neměla oslňovat při pohledu zespoda. Vsadit můžete na krásné dětské motivy. Větším dětem je vhodné osvětlit úložné prostory, aby mohly být samostatnější při oblékání, hře i úklidu.

Osvětlete pracovní plochu i noční stolek

Pro předškolní děti a školáky je zásadní lampa na psacím stole, která musí být stabilní, směrově nastavitelná, musí poskytnout dostatek světla a nesmí oslňovat. Osvětlení má pravákům svítit zleva, levákům z opačné strany, aby si při práci nestínili. Důležitá je i vhodná lampička na nočním stolku, která nesmí působit rušivě, ale současně musí poskytnout dostatek světla na čtení.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.